16 Sie

Sylveco- świadoma pielęgnacja całego ciała

Ekologia i świadomie zakupy zyskują coraz większą popularność. Zwracamy coraz większą uwagę na to co jemy, w co się ubieramy czy jakich środków używamy do sprzątania.Nie mniej ważne jest to jakich kosmetyków używamy. Co warto wiedzieć na temat świadomej pielęgnacji?

Sylveco- łagodne oczyszczaniesylveco

Oczyszczanie skóry to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki niemu pozbywamy się ze skóry zanieczyszczeń, łoju oraz martwego naskórka. Dobry kosmetyk  powinien oczyszczać dokładnie, ale równocześnie łagodnie- zbyt mocne detergenty mogą spowodować podrażnienia i zbyt mocne przetłuszczanie się skóry. Kosmetyki sylveco nie zawierają silnych środków myjących- dzięki temu nadają się do każdego typu skóry. Nie zawierają również alkoholu, który może powodować naruszenie bariery hydrolipidowej skóry. Marka sylveco opiera swoje kosmetyki na łagodnych środkach myjących pochodzenia naturalnego które dokładnie oczyszczają, nie powodując przesuszenia skóry.

Kompleksowa pielęgnacja

Sklepy z naturalnymi kosmetykami oferują obecnie coraz szerszy asortyment. Obecnie można zakupić nie tylko naturalny krem do twarzy- marka sylveco oferuje również pasty do zębów, dezodoranty czy płyny do płukania ust. Naturalna pielęgnacja powinna być kompleksowa- pamiętajmy, że składniki kosmetyków często wnikają głęboko w skórę, są więc obecne w naszym organizmie przez bardzo długi czas. Warto  zatem zadbać o jakość tego, co nakładamy na skórę. Poprawimy dzięki temu nie tylko wygląd naszej skóry, ale również ogólny stan zdrowia.

Kosmetyki sylveco- dbałość o środowiskosylveco

Przewaga kosmetyków naturalnych polega nie tylko na ich działaniu. Są one również bezpieczniejsze dla środowiska. Sylveco nie stosuje w swoich komsmetykach mikroplastiku, który negatywnie wpływa na środowisko naturalne. Również ich produkcja jest bardziej ekologiczna- nie powstają przy niej szkodliwe dla środowiska związki chemiczne.