9 Mar

Pielęgnowanie drzew

Może nie każdy z was wie, ale pielęgnacja drzew, jest tak samo ważna, jak pielęgnacja waszych kwiatków doniczkowych, które trzymacie na parapecie przy oknie w salonie.

Jest nawet pewne prawo, które mówi, jakie obowiązki ma posiadacz drzewa na swojej działce. Jest to o tyle ciekawe, że osoba taka, może zostać ukarana grzywną, jeśli drzewo, przez to, że nie było pielęgnowane, spadnie na kogoś, lub gałęzie się złamią i uszkodzą jakiś samochód.

Takie przypadki się zdarzały i osoby takie płaciły spore sumy pieniędzy jako zadośćuczynienie dla innych osób, które ucierpiały w takich zdarzeniach. Przede wszystkim, osoba, która ma takie drzewo na działce, musi je dość często podcinać, aby jej gałęzie, nie były zbyt długie, może to wtedy skutkować, że te gałęzie, się pochylą w dół, a przy silniejszym wietrze złamią, co grozi uszczerbkiem na zdrowiu, dla na przykład przechodniów. Były sytuacje w których przypadkowi ludzie tracili nawet życie, wtedy taki właściciel miał jednym słowem przekichane.

Przykro było wtedy patrzeć, jak zostawał oskarżany o nieumyślne spowodowanie śmierci.

Nie sam wyrok wtedy był najgorszy, ale życie, aż do śmierci, że mniej czy więcej przez niego, zginęła jakaś osoba. Straszne. Wracając jednak do tematu, kolejny sposób w jaki mamy pielęgnować „nasze” drzewa, to nacinanie ich pni. Wiem, wydaje się to śmieszne, bo przez to drzewo umiera, tak to zwykle mówiono wszystkim w szkole.

Jest to jednak nieprawda, ponieważ, kiedy nacinamy taką korę, w drzewie budzą się do życia te części, które normalnie tak jakby spały, momencie nacięcia, gdy się obudza, potrafią ożywić drzewo niesamowicie. Po dniu widać, jak liście zrobiły się bardziej zielone, a gałęzie na końcach zamiast opadać w dół, idą ku górze. Przepiękny widok, naprawdę. Pielęgnacja drzew Kraków, to jeden wielki marsz na ulicach Krakowa, dla ochrony i pielęgnacji drzew, które mamy na naszych podwórkach.

Nie jednej osobie może wydawać się to bardzo śmieszne, jednak kiedy przez taką osobę życie straci druga, już nikomu nie będzie do śmiechu