28 Kwi

O sprzątaniu informacji trochę

Z chemią domową natrafiamy się wszyscy codziennie. Są to proszki do prania, płyny do obmywania, płyny do podłóg, płyny do sprzątania WC i kuchni i dużo wiele innych. Wybór jest monstrualny. Fabrykanci przewyższają się w nakłonieniu odbiorców do kupienia własnie ich produktu. Istnieje jednakże specyficzna grupa odbiorców, jacy nie kupują chemii domowej w powszednich sklepach. Rzekomo w wszelkim mniejszym i większym mieście, a czasami nawet w osadzie są sklepiki o nazwie „Niemiecka chemia„, „Chemia z Niemiec” albo „Chemia niemiecka„.

Chemia niemiecka

Chemia niemiecka

Dużo ludzi sądzi, iż chemia niemiecka jest lepsza od tej sprzedawanej w Rzeczypospolitej. W czym istnieje ambaras skoro chemia z Niemiec i ta z Polski najczęściej ma tego samego fabrykanta. Faktycznie jeśli spojrzymy wstecz, niemiecka chemia była niegdyś lepsza. Wypływało owo z faktu, iż w latach 90 jak to giełda krajowy otworzył się na artykuły zachodnie, w polskich sklepikach pojawiła się chemia niemiecka. Niestety krajowy nabywca przyzwyczajony do kiepsko skoncentrowanych lokalnych środków, porcjował nowe środki w nadmiernej wielkości. Skutkiem były uczulenia i oparzenia skóry. Niemiecka chemia została wtenczas dostosowana do naszych realiów i „rozcieńczona”.
W dzisiejszych czasach producenci zarzekają się, iż chemia z Niemiec w niczym nie ustępuje chemii wyprzedawanej w Rzeczypospolitej.

Niemiecka chemia

Przeświadczenie o wyższej postaci chemii niemieckiej zostało. Niemiecka chemia stała się bliskoznacznikiem próby w powyższym metametrze artykułów, i w dalszym ciągu niemało okresu minie zanim się to zmieni.
Wątpliwość istotne orzeka czy w gruncie rzeczy jest to swojego sposobu uprzedzenie, iż chemia niemiecka jest lepsza, lub ściśle mówiąc jest w owym ziarno prawdy. Z trudem jest uwierzyć, że w państwie tak „sfocusowanym” na odkładanie, jest co bynajmniej parędziesiąt czy też kilkaset tysięcy mężczyzn, którzy śmiało przepłacali by za równorzędny produkt importowany z Niemiec.