9 Mar

Brak stresu

Jeśli chodzi o stres, towarzyszy nam on niestety w codziennym życiu. Wciąż bowiem żyjemy pod presją czasu, chcemy być we wszystkim najlepsi, zrealizować wszystkie swoje plany i marzenia, które muszą, albo przynajmniej powinny być zrealizowane tylko i wyłącznie w jakimś okresie roku. Powoduje to wspomniany już stres, który sprawia, że musimy się ciągle śpieszyć. Niezrealizowane cele ”przechodzą” na kolejny rok, bądź nawet na kilka lat, gdy wciąż nie udało nam się czegoś osiągnąć i na jakiś czas, niestety musimy z czegoś zrezygnować.
	Bezstres

Oczywistym jest, że zawsze chcielibyśmy, aby wszystko nam się w życiu układało, jednakże nieprzewidziane sytuacje, takie jak wypadki, choroby, czy jakiekolwiek inne czynniki powodujące to, że zaplanowane czynności muszą być przesunięte w czasie, a zarezerwowane terminy odwołane, powodują u nas stres – przecież tak bardzo zależało nam na tym, aby wreszcie, po tak długim czasie przesuwania planów wreszcie je osiągnąć, już nawet było tak blisko… A tu nagle w ostatniej chwili okazało się, że nie wszystko nam się udaje. Co można zrobić, aby poradzić sobie ze stresem? Można sięgnąć po środki farmakologiczne, reklamowane w środkach masowego przekazu, takich jak radio, telewizja, czy internet, bądź gazety. Poziom stresu, w zależności od osoby, a także czynnika, który go wygenerował, może być większy, bądź mniejszy – niezależnie jednak od wszystkiego, producent leku przekonuje, że już nawet po jednej dawce syropu, czy też po jednej tabletce nasze nerwy znacznie się uspokoją.

Poziom zdenerwowania… zależy również od osoby – jedni denerwują się bardzo często, podczas gdy u kogoś innego wciąż panuje zupełny bezstres. Niektórzy z nas bowiem biorą wszystko z przymrużeniem oka, sprawiają wrażenie, że absolutnie niczym się nie przejmują, wyznają zasadę, że ”co ma być to będzie”, podchodzą do wszystkiego na luzie i bez względu na wszystko pozytywnie myślą. Wielu z nas być może uważać ich za osoby zachowujące się niezbyt poważnie, czy nawet możemy twierdzić, że kompletne na niczym im nie zależy, ale może w tym szaleństwie jest jakaś metoda? Może problemem nie jest problem, a tylko i wyłącznie… nasze nastawienie do problemu? Być może jedyną rzeczą, jaką w tej sprawie powinniśmy zmienić, jest nasze podejście do sprawy, a co za tym idzie – pogodzenie się z tym, że nie wszystko w życiu da się zaplanować. Bo przecież to, że coś nie wydarzyło się kiedyś, nie oznacza, że nie wydarzy się nigdy!